Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Eesti-Islandi parlamendirühm eesotsas rühma esimehe Paul-Eerik Rummoga kohtus täna Eesti visiidil viibiva Islandi välisministri Ingibjörg Sólrún Gísladóttir’iga. Külaline andis Riigikogu liikmeile ülevaate Islandi poliitilisest, aga ka majanduse hetkeseisust ning arengutest. Välisminister märkis, et kogenud parlamendiliikmena hindab ta kõrgelt parlamentidevahelist koostööd, mis aitab kaasa teineteise toetamisele partneritena väikeriikidele oluliste eesmärkide saavutamisel.

Külaline tundis elavat huvi Eesti arengute ja saavutuste vastu Euroopa Liidu liikmena küsides, kas Eesti usub, et suudab mõjutada Euroopa Liidus tehtavaid otsuseid. Kohtumisel osalenud parlamendirühma liige Taavi Rõivas selgitas, et me ei ole otsustes kunagi üksi – Eesti vaateid jagavad ka teised riigid, mistõttu suudame kindlasti Euroopa Liidu otsustusprotsessi mõjutada. Islandi välisminister informeeris, et Islandi liitumise üle Euroopa Liiduga on Islandil praegu käimas väga elav debatt.

Paul-Eerik Rummo tutvustas Islandi välisministrile OSCE Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni poolt assambleel algatatud küberkaitse alast resolutsiooniprojekti ning selle levitamisega seonduvat.

Kohtumisest võtsid osa veel Eesti-Islandi parlamendirühma liikmed Peep Aru, Hannes Astok, Mart Jüssi, Maret Merisaar, Tatjana Muravjova, Hanno Pevkur, Olga Sõtnik ja Mai Treial.

 

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside