Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu liige Jüri Tamm kohtus Hispaania Kongressi esindajatega.

Eesti-Hispaania parlamendirühma esimees Jüri Tamm kohtus eelmisel nädalal Madriidis Hispaania Kongressi asespiikri Gabriel Cisneros Laborda`ga.

Kaks tundi väldanud kohtumisel osalesid ka mitme erineva fraktsiooni ja komisjoni (majandus-, kultuuri-, väliskomisjoni) esindajad. Kohtumine toimus Hispaania Eesti suursaadiku Miguel Bauza More initsiatiivil. Arutluste põhiteemaks oli kahe riigi parlamentide vahelise koostöö tõhustamine.

Kohtumisel tõdeti, et koostöö arendamise eelduseks on Riigikoguga analoogse parlamendirühma loomine Hispaania parlamendis. Kohtumisel arutati samuti võimalikke koostöövorme ja valdkondi.

Jüri Tamm tutvustas Hispaania parlamendi liikmetele Eesti sise- ja välispoliitikat puudutavaid probleeme. Samuti informeeris Hispaania parlamendisaadikuid oma kohtumisest Madriidi linnapea Alberto Ruiz-Callardon`ga. Nimetatud kohtumine toimus varem Euroopa Olümpiakomitee Assamblee raames 2004. a detsembris Horvaatias, Dubrovnikus.

Hispaania parlamendi liikmed andsid ülevaate riigis toimuvatest protsessidest ja sisepoliitilisest olukorrast. Lähemalt arutati veel 11. märtsi terroriaktiga seonduvat olukorda. Rahvusvahelise koostöö arendamise projektidest olid kõne all maailmanäituse EXPO korraldamine 2008. aastal Zaragossas ja 2012. a olümpiamängude kandidaatlinna Madriidi võimalused ning perspektiivid. Hispaania parlamendiliikmed lubasid astuda samme moodustamaks lähemal ajal Hispaania-Eesti parlamendirühm, paralleelselt valmistada ette tegevuskava ja määratleda koostöövaldkonnad.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside