Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Georgias on visiidil Riigikogu Eesti-Georgia parlamendirühma delegatsioon, millel on kuni 2. maini kavas kohtuda nii Georgia valitsuskabineti liikmete kui ka Georgia parlamendi esindajatega.

„Meie delegatsioon on esimene Georgiat külastav Eesti parlamendidelegatsioon pärast võimuvahetust Georgias. Homme päeva veedamegi Georgia parlamendi uues asukohas Kutaisis. Kindlasti räägime okupeeritud alade olukorrast, opositsiooni ja koalitsiooni koostööst Georgias, sügisestest presidendivalimistest ja parlamentaarse koostöö edasistest perspektiividest,“ ütles Eesti-Georgia parlamendirühma esimees Andres Herkel.

Tänasesse päeva on planeeritud kohtumised Georgia Euroopa ja Euro-Atlandi integratsiooni ministri, reintegratsiooniministri, põllumajandusministri ja täitevõiguse ministriga. 1. ja 2 mail on kavas kohtumised parlamendi esimehe Davit Usupašvili, väliskomisjoni esimehe Tedo Japaridze, Euroopa integratsiooni komisjoni esimehe Victor Dolidze, Georgia parlamendi Georgia-Eesti sõprusrühma ja teiste Georgia parlamendi esindajatega.

Eesti delegatsiooni kuuluvad Andres Herkel (esimees), Ester Tuiksoo, Tiit Tammsaar ja Mati Raidma.

Mati Raidma osaleb Georgias Tbilisis ka NATO Parlamentaarse Assamblee 83. Rose-Rothi seminaril, mille teema on Lõuna-Kaukaasia: geopoliitika, Euro-Atlandi integratsioon ja kohalikud väljakutsed.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside