Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna algab Luxembourgis NATO Parlamentaarse Assamblee kevadistung, millel osalevad Eesti delegatsiooni juht Marko Mihkelson ning liikmed Sven Mikser, Mati Raidma ja Kadri Simson. Plenaaristungi raames toimub ühisistung Põhja Atlandi Nõukogu liikmetega, kus pöördumisega esineb NATO peasekretär Anders Fogh Rasmussen. Peateemana tulevad arutusele Afganistani olukorraga seotud probleemid ning NATO roll Afganistanis pärast liitlasvägede lahkumist.

Nädalavahetusel toimuvad komiteede istungid, kus käsitletakse olukorda Malis ja Saheli regioonis, peatutakse Süüria konfliktiga seotud teemadel ning arutletakse Euroopa majanduskriisi mõju üle kaitsekulutuste vähenemisele. Afganistani teema raportöör Sven Mikser esitleb kaitse- ja julgeolekukomitee istungil raportit, mis puudutab Afganistani olukorda ning riigi väljavaateid pärast 2014. aastat.

Mitmed ettekanded ja komiteede raportid keskenduvad Aasia riikide strateegilise tähtsuse suurenemisele, julgeolekuküsimustele Edela-Aasias, aga ka arengutele Süürias ja Iraanis. Julgeoleku tsiviilmõõtme komitee istungil esineb Euroopa Komisjoni asepresident Viviane Reding ettekandega andmekaitse teemadel.

Eelmisel aastal toimus NATO PA kevadistung Tallinnas. Seekordsed kevadistungil arutlusele tulevad raportid leiab aadressilt:

http://www.nato-pa.int/Default.asp?SHORTCUT=3126

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside