Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti-Aserbaidžaani parlamendirühm väljendab sügavat kaastunnet Aserbaidžaani rahvale seoses Xocalı veresauna 31. aastapäevaga.

„Mõistame hukka Xocalı veresauna 1992. aasta 25.-26. veebruari öösel, mille käigus tapeti üle 600 süütu tsiviilisiku, sealhulgas palju lapsi, naisi ja vanureid. Selle massimõrva toimepanijad tuleb võtta vastutusele,“ kirjutavad ühisavalduses parlamendirühma liikmed.

„Oleme seisukohal, et piirkonna kõikidel riikidel on õigus suveräänsusele ja territoriaalsele terviklikkusele ning rahvusvaheliselt tunnustatud piiride puutumatusele. Tunnustame Aserbaidžaani Vabariigi jõupingutusi regiooni ülesehitamisel ning kutsume erinevaid kogukondi tihedale koostööle püsiva rahu ja lõimumise saavutamiseks,“ lisasid nad.

Eesti-Aserbaidžaani parlamendirühma esimees on Sven Sester, aseesimees Mihhail Korb ja liikmed Igor Kravtšenko, Aadu Must, Heljo Pikhof, Erki Savisaar, Aivar Sõerd ning Raivo Tamm. Parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada meie riiki mujal maailmas.

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
tel 631 6353, 5558 3993
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside