Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Eesti-Armeenia parlamendirühma liikmed tunnevad sügavat muret Latšini koridori blokaadi jätkumise pärast.

„Koridor on piirkonna kohalike elanike jaoks oluline varustustee. Sagedaste voolukatkestuste ning elektri ja gaasi puudumise tõttu süveneb humanitaarkriis piirkonnas iga päevaga. Samuti on inimestel puudus elutähtsatest asjadest: ravimitest ja arstiabist, toidust ja kütusest,“ märgib parlamendirühm ühises avalduses.

„Blokaad avaldab jätkuvalt kahjulikku mõju käimasolevale rahuprotsessile Armeenia ja Aserbaidžaani vahel. Oleme sügavalt veendunud, et edusammude saavutamiseks on väga oluline lahendada humanitaarküsimused ning tagada liikumisvabadus ja -julgeolek koridoris.

Kutsume asjaomaseid osapooli üles naasma läbirääkimiste laua taha, et aidata kaasa piirkonna stabiilsuse ja arengu tagamisele,“ kirjutavad rühma liikmed.

Avaldusele on alla kirjutanud parlamendirühma esimees Raivo Tamm ning liikmed Mati Raidma, Mihhail Lotman, Tarmo Kruusimäe ja Leo Kunnas.

Parlamendirühmad aitavad Riigikogu liikmetel suhelda teiste riikide parlamentidega, viia ellu välispoliitikat ja tutvustada meie riiki mujal maailmas.

Lisainfo:

Raivo Tamm
Eesti-Armeenia parlamendirühma esimees
tel 631 6556
[email protected]

 

Tagasiside