Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa kohtus täna Toompea lossis Ukraina välisministri Boris Tarasjukiga. Ligi tunniajase vestluse käigus keskenduti Ukraina koostööle Euroopa Liidu ja NATOga ning Eesti ja Ukraina suhetele.

Rääkides kahepoolsetest suhetest avaldasid nii Tarasjuk kui ka Eesmaa heameelt suhete senise arengu üle. „Eesti on alati toetanud Ukrainat teel Euroopa Liitu ja NATOsse ning igati valmis jagama oma kogemusi selles vallas,” rõhutas väliskomisjoni esimees.

Ukraina välisministri palvel andis Eesmaa ülevaate ELi naabruspoliitika viimastest arengutest ning laienemisega seotud perspektiividest. Samuti tutvustas ta vestluspartnerile USA presidendi hiljutise Eesti visiidi tulemusi ning teemasid, mis olid kõne all vestlustel Ühendriikide välisministriga.

Tarasjuk kinnitas, et vaatamata eripalgelistele avaldustele ja nende tõlgendustele ei muutu Ukraina välispoliitika põhisuunad, milleks on endiselt integreerumine ELi ja NATOga. Ta tõi ka esile, et isegi praegune põhiseaduslik kriis Ukrainas, kus parlament on avaldanud välisministrile umbusaldust kuigi põhiseadus seda ette ei näe, ei mõjuta tema riiki kalduma sellelt teelt kõrvale.

Kohtumisel arutati veel olukorda Lääne-Balkanil. Lühidalt puudutati ka Ukraina-Vene suhteid, samuti arenguid  Transnistrias Ukraina-Moldova piiril.

Ukraina välisminister saadab president Viktor Juštšenkot tema ametlikul visiidil Eestisse.

Riigikogu pressitalitus

 

 

 

 

Tagasiside