Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa kohtus täna Jaapani Parlamendi Ülemkoja liikmete ja Jaapani Rahvusvahelise Noorte Kaubanduskoja liikmete delegatsiooniga ning Austraalia peaministri erisaadiku Russell Trood’iga. Viimasel kohtumisel osales ka Austraalia suursaadik Rootsis Paul Stephens.
 
Mõlemal kohtumisel rõhutati vajadust tihendada suhteid parlamentaarsel tasemel. Samuti  olid kõne all aktuaalsed teemad, mis seotud Jaapani ja Vaikse ookeani regiooniga. Kohtumisel jaapanlastega oli jutuks ka Riigikogu väliskomisjonis läbiviidavad kuulamised Aasia-strateegia teemal ning tänavu sügisesse planeeritud visiit Jaapanisse ja Lõuna-Koreasse.
 
Austraalia peaministri erisaadiku Russell Trood’i visiidi eesmärk on taotleda toetust Austraalia kandidatuurile ÜRO Julgeolekunõukogusse perioodiks 2013- 2014. Puudutati ka Eesti kandideerimist samasse nõukogusse aastal 2020. Lisaks informeeris Russell Trood Austraalia ees seisvatest probleemidest seoses põgenikelainega Malaisiast, Iraagist ja Afganistanist.
 
Riigikogu pressitalitus
 
Tagasiside