Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eesti-Iberoameerika parlamendirühma esimees Toomas Alatalu ja liige Jüri Tamm võtsid täna vastu Colombia Vabariigi välisministri Carolina Barco ja teda saatva delegatsiooni.

Kohtumisel keskenduti valdavalt turismi ja kultuurivahetuse teemadele. Eesti poolelt tõdeti, et informatsiooni Colombia Vabariigi kohta võiks kohapeal olla rohkem, nii muutuks piirkond turistidele atraktiivsemaks. „Piirkonna kohvi ja narkootikumide müüti tuntakse, kuid oleks hea, kui Eestis leviks informatsioon Colombia tegeliku olukorra kohta,” märkis Tamm. Alatalu nõustus Tammega informatsiooni nappuse osas ja tegi ettepaneku, et Rahvusraamatukogu Simon Bolivari saalis võiks korraldada Colombia teemalisi näitusi.

Carolina Barco tõstis kohtumise käigus esile Colombias viimastel aastatel tehtud suuri edusamme: riigis valitsevad demokraatlikud toimemehhanismid ning kasvab välisinvesteeringute maht. Edu on saavutatud nii narkokaubanduse vastases võitluses, kui ka võitluses illegaalsete relvastatud rühmituste vastu.

Soodustamaks turismi kahe riigi vahel on mõlemad pooled avaldanud huvi viisavabaduse kehtestamiseks. Visiidi käigus on Barco öelnud, et selgust viisavabaduse küsimuses võib Colombialt oodata paari kuu pärast.

Riigikogu pressitalitus

Kateriin Leini, 631 6353

Tagasiside