Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Bulgaaria suursaadik Plamen Bonchev andis täna Riigikogu aseesimehele Kristiina Ojulandile ning Riigikogu liikmetele Toomas Varekile ja Harri Õunapuule pidulikult üle Bulgaaria Rahvusassamblee aumedalid.

Bonchevi sõnul tunnustati Riigikogu liikmeid Bulgaaria parlamendi aumedaliga seoses nende isikliku panuse, abi ja toetuse eest, mida nad andisid Bulgaariale viimase liitumisel Euroopa Liiduga. Toomas Varek pälvis Bonchevi sõnul selle tunnustuse X Riigikogu esimehena, Kristiina Ojuland X Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehena ja Harri Õunapuu Eesti-Bulgaaria parlamendirühma esimehena.

Bulgaaria suursaadiku kinnitusel  hindab Bulgaaria kõrgelt tõsiasja, et Eesti oli üks esimesi riike, mis ratifitseeris Bulgaaria ja Rumeenia liitumislepingu Euroopa Liiduga.

Tänusõnadega vastanud Riigikogu aseesimehe Kristiina Ojulandi sõnul on üleantud aumedalid tunnustuseks kogu Riigikogule. Ojuland tõstis esile kahe riigi tihedat koostööd, häid kahepoolseid suhteid ja head teineteisemõistmist, millele on aluse pannud kahe riigi sarnane lähiminevik. Ojuland avaldas veendumust, et Eesti ja Bulgaaria koostöö on viljakas ka edaspidi.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside