Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna algas Rumeenias Bukarestis NATO Parlamentaarse Assamblee 57. aastaistung, mis kestab kuni esmaspäevani. Lisaks Eesti delegatsiooni juhile Marko Mihkelsonile osalevad sellel veel delegatsiooni liikmed Sven Mikser, Mati Raidma ja Kadri Simson.

Laupäeval ja pühapäeval on komisjonide istungitel peamiste teemadena päevakorras Lähis-Ida ja Põhja-Aafrika regiooni poliitilised arengud, Hiinas toimuvate arengute mõju NATOle, resolutsioon Liibüa toetuseks (ettekandja Sven Mikser), julgeoleku olukord Afganistanis (kaitse- ja julgeolekukomitee pearaportöör Sven Mikser) ning Põhja-Kaukaasia regiooni stabiilsuse ja julgeoleku tagamine. Tsiviiljulgeolekukomitee pearaport on küberjulgeoleku ja riigi julgeoleku teemal, mille esitab Suurbritannia delegatsiooni liige Lord Jopling. Täiskogu kulmineerub esmaspäevase plenaaristungiga, kus teiste seas esineb ka NATO peasekretär Anders Fogh Rasmussen.
 
Järgmise aasta maikuus toimub NATO PA Tallinnas. Istungile on oodatud lisaks NATO liikmesriikide parlamentide delegatsioonidele, assotsieerunud liikmed ja vaatlejad NATO partnerriikidest, kokku ligi 600 poliitikut.
 
Riigikogu pressitalitus
7. oktoober 2011
 
 
Tagasiside