Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Arutelu on Euroopa Nõukogu Parlamentaarsel Assambleel.

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Riigikogu delegatsiooni liige Andres Herkel ning asendusliige Katrin Saks osalevad Budapestis 18.-19. maini ENPA liikmesriikide kohustustetäitmise järelvalvekomitee töös.

Järelvalvekomitee istungil kuulatakse keskse küsimusena ära monitooringu raport olukorrast Venemaal. Enam kui 100 lk pikkune dokument on adekvaatselt kriitiline. Tähelepanu pööratakse ka justiitsprobleemidele Venemaal. Andres Herkel märkis, et koos Katrin Saksaga tõstavad nad üles Eestist väljaviidud kultuurivarade küsimuse, meediavabaduse ja demokraatlike vabaduste piiramise Venemaal ning Tšetšeenia sõjaga seotud küsimused.

ENPA Budapesti istungil annab Herkel ka ülevaate monitooringust, mis tehtud olukorra kohta Aserbaidžaanis enne sügisesi parlamendivalimisi. Raportiga kaasneb vaatlejate arusaam, et olukorda riigis tuleb arutada juunis Strasbourgis toimuval ENPA sessioonil. ”See arutelu on väga tähtis, sest eeldused vabade valimiste läbiviimiseks Aserbaidžaanis on loomata,” märkis Herkel.

Lisainfo: Andres Herkel, 5056540

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside