Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Berliinis toimunud 8. Euroopa Julgeoleku- ja Kaitsekongress tõi kokku mitusada osalejat paljudest ELi ja NATO liikmesriikidest. Plenaaristungite käigus leidsid aset Euroopa Liidu-NATO foorum, Balkani foorum ja Euroopa kaitsetarnete foorum. 

Kongressi teist paneelistungit: „Küberjulgeolek – kuidas kaitsta Euroopa IT-piire” juhatas korraldajate kutsel Euroopa Julgeoleku- ja Kaitseassamblee Eesti delegatsiooni juht Tarmo Kõuts.
 
Kõuts käsitles paneelistungil 2007. aasta kevadel Eestit tabanud massiivsete küberrünnakutega seotud olulisi aspekte ja Eesti kogemust küberrünnakute vastu võitlemisel. Kõuts märkis, et Eesti suutis selles võitluses saavutada edu tänu eelnevale ettevalmistusele ja valmisolekule nende tõrjeks. Paneelistungil tehtud ettekannetes ja nendele järgnenud diskussioonides arutleti globaalse digitaliseerumise, virtualiseerimisega seonduva pilvandmetöötluse, küberrünnakute, kübersõja, küberterrorismi ja nendele vastumeetmete otsimise probleemide üle.
 
Nimetatud teemade erinevate aspektide käsitlus jätkus ka plenaaristungil, kus ettekande tegi Hamburgi PAN AMPi firma tegevjuht Bert Weingarten, kes osales aktiivselt ka Tarmo Kõutsi juhitud paneelistungil. Kongressi juhataja brigaadikindral Scherz märkis tunnustavalt ära kongressi küberjulgeolekupaneeli hea kordamineku Kõutsi juhtimisel ning Eesti kogemuse olulisuse antud valdkonnas. Samuti kriipsutas Scherz alla teema prioriteetsust ja aktuaalsust ELi tasandil ning sellega edasise tegelemise tungivat vajadust.
 
Ettekandega esinenud Bert Weingarten tõi oma esitluses mitu korda positiivselt esile Eesti kogemuse küberturbe valdkonnas ja ühise Eesti/NATO küberturbe keskuse loomise Eestis.
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
 
Tagasiside