Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjoni ja majanduskomisjoni tänasel kohtumisel Euroopa Komisjoni siseturu ja teenuste voliniku Michel Barnier’ga oli kõne all Euroopa Komisjoni poolt ettevalmistatav „Ühtse turu algatus“, mis peaks valmima oktoobri keskpaigaks.

EL asjade komisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul oli tänane kohtumine esimene kuulamine sellel teemal ja EL asjade komisjon kavatseb ühtse turu algatuse küsimuse võtta oma kõrgendatud tähelepanu alla.

„Mulle meeldis Barnier mõte, et siseturu taaskäivitamisel ja kitsaskohtade kõrvaldamisel on meie eesmärgiks mitte ühetaolise, vaid ühtse turu loomine, mis tekitaks soodsa ettevõtluskeskkonna ja oleks kasulik ning atraktiivne ka tarbijale,“ ütles Mihkelson.

 
Ühtse turu algatuse (Single Market Act) üheks sisendiks on Mario Monti raport siseturu taaskäivitamiseks. Monti raporti kohaselt on siseturg liikmesriikide seas täna vähem populaarne kui kunagi varem. Monti raportit ja uut siseturu strateegiat hakatakse arutama EL nõukogus ja see peaks jõudma Euroopa Ülemkogu lauale selle aasta detsembris.
Tänasel kohtumisel osalesid ka EL asjade komisjoni aseesimees Ester Tuiksoo, El asjade komisjoni liikmed Enn Eesmaa, Raivo Järvi, Mari- Ann Kelam ja Mart Nutt ning majanduskomisjoni liige Marek Strandberg, samuti Euroopa Parlamendi liige Indrek Tarand.
 
Riigikogu pressitalitus
 

 

Tagasiside