Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Esmaspäeval ja teisipäeval Tallinnas kohtunud Balti riikide riigikaitsekomisjonid arutasid omavahelist koostööd NATOs, globaalse majanduslanguse mõju kaitsekulutustele ja avaliku arvamuse rolli kaitsetahte kujundamisel. Ühisistungil üheks peateemaks oli valmistumine NATO tippkohtumiseks.

“NATO on teinud oma 60-aastase ajaloo jooksul läbi muljetavaldava arengu. Tallinnas toimunud arutelul leidis kinnitust tõsiasi, et viis aastat liikmelisust kõige autoriteetsemas julgeolekuorganisatsioonis on tõstnud Balti riikide kaitsevõime täiesti uuele tasandile,” märkis Riigikogu riigikaitsekomisjoni esimees Mati Raidma.

Kohtumisel arutati ühiste seisukohtade kujundamist kaitsepoliitikas ning Baltimaade ja Põhjamaade koostöö perspektiive. Leedu delegatsiooni juht Algis Kašeta tegi ettepaneku kaaluda edaspidiste kohtumiste puhul ka Põhjamaade kaasamist seni vaid Balti riike hõlmanud üritusele.

Oluliste teemana käsitleti ka globaalse majanduslanguse mõju kaitse-eelarvele. Kõigi kolme riigi esindajad pidasid vajalikuks rõhutada NATO ees võetud kohustuste jätkuvat täitmist. Tähelepanu pälvis ka rahva kaitsetahe.

“Kaitsetahte suurendamiseks on väga tähtis teha pidevat tööd avaliku arvamuse kujundamiseks. Me peame julgustame valitsusi tegema suuremaid jõupingutusi rahva teadlikkuse tõstmiseks julgeolekut puudutavatel teemadel,” ütles Raidma.

Järgmine samalaadne kohtumine toimub 2010. aasta kevadel Riias.

Riigikogu pressitalitus

 

Tagasiside