Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

24. ja 25. oktoobril toimub Balti riikide ja Poola parlamentide Euroopa Liidu asjade komisjoni esimeeste kohtumine Ida-Virumaal, kus on tähelepanu keskmes energiajulgeolek ning Euroopa Liidu ja Venemaa vahelised suhted.

„Toompea lossis kohtumise asemel arutame oma Balti ja Poola kolleegidega energiajulgeoleku küsimusi Narva elektrijaamas, selgitame põlevkiviõlitööstuse tähtsust Enefit280 õlitehases ja tutvustame Eesti haruldast maavara Narva põlevkivikaevanduses,“ ütles EL-i asjade komisjoni esimees Kalle Palling ja lisas, et kohapeal on parem selgitada põlevkivitööstuse eripära ning tähtsustada energiajulgeolekualast koostööd.

„Meil on vaja veenda nii Balti riikide kui Poola kolleege põlevkiviõlitööstuse tähtsusest Eesti majandusele ja selgitada koostöövajadust Baltikumi desünkroneerimisel Venemaa elektrivõrgust. Oluline on ka edasi liikuda Soome, Poola ja Balti riikidega ühtse gaasituru väljaarendamisega,“ lisas Palling.

Kohtumisel selgitatakse seisukohti Baltikumi elektriliinide arendamise ja elektrisüsteemide Kesk-Euroopaga sünkroniseerimise kohta ning Soome, Poola ja Balti riikidega ühtse gaasituru väljaarendamise kohta. Samuti arutatakse Euroopa Ülemkogu otsuse valguses Eesti põlevkiviõlitööstuse konkurentsivõime ja investeerimiskindluse küsimusi.

24. oktoobril toimuvad kohtumised Eesti ja Soome vahelise elektriühenduse Estlink 2 Püssi alajaama juures ja Narva Kolledžis. 25. oktoobril on kavas kohtumised Eesti Energia Narva elektrijaamas, Enefit280 õlitehases ning Eesti Energia Kaevanduste Narva põlevkivikaevanduses.

Kohtumist juhatab Riigikogu EL-i asjade komisjoni esimees ja Eesti Energia nõukogu liige Kalle Palling ning osalevad Läti Seimi EL-i asjade komisjoni esimees Zanda Kalnina-Lukaševica, Leedu EL-i asjade komisjoni aseesimees Linas Balsys, Poola Senati EL-i asjade komisjoni esimees Edmund Wittbrodt ja Poola Seimi EL-i asjade komisjoni aseesimees Andrzej Galazewski.

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside