Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu väliskomisjoni aseesimees Enn Eesmaa osales täna Oslos aset leidnud Balti riikide ja Põhjamaade parlamentide väliskomisjoni juhtide kohtumisel.

Kokkusaamisel käsitleti Venemaa poliitilist ja majanduslikku arengut ning tema suheteid Euroopa Liidu ja NATOga. Paraku jättis kohtumisele tulemata Vene Föderatsiooni Riigiduuma väliskomisjoni esimees Konstantin Kossatšov. Enn Eesmaa informeeris kolleege kavandatavast Vene Föderatsiooni Riigiduuma väliskomisjoni visiidist Eestisse veebruari keskel.

Eesti, Läti ja Leedu esindajad jagasid oma muljeid Euroopa Liidu ja NATOga ühinemisele järgnenud perioodist. Vaatluse all olid ka euroliidu suhted uute idanaabrite – Ukraina, Moldova, Valgevene ja Lõuna-Kaukaasia riikidega. Sellel arutelul keskenduti eelkõige viimastele arengutele Ukrainas ja otsiti võimalusi, kuidas jätkata demokraatlike protsesside toetamist. Eesmaa märkis, et deklaratsioonide ajajärk on läbi ja täna vajab Ukraina konkreetset abi oma partneritelt nii Euroopast kui ka mujalt.

Järgmine Balti riikide ja Põhjamaade parlamentide väliskomisjoni esimeeste kohtumine toimub aprilli keskel Helsingis.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside