Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

23. augusti hilisõhtul avasid Leedu Seimi spiiker Loreta Graužinienė, Läti Seimi spiiker Solvita Āboltiņa ja Riigikogu esimees Eiki Nestor Balti keti monumendi Saločiais, Leedus.

Nestor märkis oma kõnes, et Balti kett oli kui äratuskell meid anastanud impeeriumile ning ka vabadust nautivatele riikidele ja rahvastele, kes olid meid unustanud.

Ta rõhutas, et meie vabaduse sõnum pole aastatega oma tähtsust minetanud. „Ajal, mil Euroopa riigipiire üritatakse relvade jõul ümber kujundada, on vabaduse sõnum olulisem kui kunagi varem. Me vajame taas tegusid, mida märgatakse nii lähedal kui kaugel ja mis kinnitavad meie vankumatut pühendumist oma vabaduse kaitsele,“ ütles Nestor.

„Näidaku meie avatud ja salliv ühiskond selget eristumist neist, kes on valinud rahvuslikuks identiteediks võõraviha õhutamise ja isikuvabaduste allasurumise tee. Kandku Balti keti vaim meie riike ja rahvaid edaspidigi vabade, sallivate ja väärikatena,“ sõnas Nestor.

23. augustil 25 aastat tagasi moodustasid Eesti, Läti ja Leedu vabadust ihkavad kodanikud inimketi Pika Hermanni tornist Gediminase tornini. 2009. aastal kanti Balti kett UNESCO Maailma Mälu programmi kui mõjukas rahumeelne aktsioon.

Fotod 

Riigikogu pressiteenistus
 

 

Tagasiside