Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kohtumine toimub Pärnus, 27.-29. aprillini.

Pärnus Strandi konverentsikeskuses leiab 27.-29. aprillini aset järjekorras viies Balti Assamblee ja Põhjamaade Nõukogu ühisistung, millest võtavad osa Balti riikide ja Põhjamaade parlamentide ning Läänemere regioonis tegutsevate organisatsioonide esindajad. Kohaletulnuid tervitavad Eesti Vabariigi President Arnold Rüütel ja välisminister Urmas Paet.

Täisistung algab 28. aprillil kell 14. Kavas on arutelu Balti- ja Põhjamaade koostööst tänapäeva globaalsete väljakutsete oludes. Üles astuvad Põhjamaade Ministrite Nõukogu president Rannveig Gudmundsdóttir, peasekretär Per Unckel, Leedu asevälisminister Zenonas Petrauskas ja Läti välisministeeriumi esindaja.

29. aprilli plenaaristungil käsitletakse demokraatia ja kodanikuühiskonna tugevdamist Balti- ja Põhjamaadega piirnevates riikides. Sõnavõtuga esineb ka Vene Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni aseesimees Gennadi Hripel.

Ühiskohtumise raames toimuvad ka BA ja PN komisjonide ühisistungid, kus erinevate maade juhtivad spetsialistid arutavad Läänemere regiooni tulevikuga seonduvaid olulisi probleeme.

Ühiskohtumiste ajal töötavad kaks pressikeskust. Kavas on ka pressikonverents: 29. aprillil kell 10.00 (toimub kavandatust varem). Täiendav info assamblee päevakorra ning korralduslike küsimuste kohta aadressil: http://www.baltasam.org/others/news_2_1.htm

Sel aastal on Eesti Balti Assamblee ja Balti Ministrite Nõukogu eesistujamaa. Eesti delegatsiooni kuulub 16 Riigikogu liiget, seda juhib Andres Taimla.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside