Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna tegid Gruusia, Ukraina, Aserbaidžaani ja Moldova (GUAM) Parlamentaarne Assamblee ning Balti Assamblee avalduse, milles mõistsid hukka põhjendamatu jõukasutuse Kiievi rahulike meeleavaldajate vastu. Samuti avaldas Balti Assamblee Thbilisis toimuval GUAM-i Parlamentaarse Assamblee istungjärgul toetust GUAM-i osalejamaade püüdlustele Euroopa Liiduga liitumisel.

“Nii nagu Balti riigid said omal ajal nõu ja abi oma sõpradelt Põhjamaades, nii oleme täna valmis jagama oma teadmisi ja kogemusi GUAM-i riikidega,” ütles Balti Assamblee õigus- ja julgeolekukomisjoni aseesimees Väino Linde.

Linde kinnitas, et Euroopa Liitu kuulumisel peavad kõik osapooled pingutama ja vaeva nägema. “Euroopa Liiduga ja euro-atlantiliste struktuuridega liitumine pole vaid juhtpoliitikute otsustada. Kogu rahvas peab seda kindlalt soovima ja poliitikute asi on selgitada, mis ees ootab ja kuidas see hakkab tulevikku mõjutama,” lisas Linde.

2. – 3. detsembrini toimuval GUAM-i Parlamentaarse Assamblee kuuendal istungjärgul osalevad lisaks GUAM-i riikidele ja Baltimaadele ka Poola ning Ungari. Balti Assamblee delegatsiooni juhib selle president Raimonds Vejonis. Eestist osalevad Riigikogu liikmed Väino Linde ja Jaanus Tamkivi.

Riigikogu pressiteenistus

Tagasiside