Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Auhind – statuett, tunnistus ja 5000 euro suurune auhinnaraha – antakse üle 17. oktoobril Vilniuses, Balti Assamblee iga-aastase istungjärgu ajal toimuval auhinnatseremoonial.

Kirjandusauhind antakse romaani, näidendi, luule-, novelli- või esseekogu või muu kirjandusteose autorile teose eest, mis on kirjutatud eesti, leedu või läti keeles ja millel on oluline mõju Balti regiooni kultuuriloole. Teos peab olema esmakordselt avaldatud viimase viie aasta jooksul.

Kunstiauhind antakse kunstiteose või -teoste sarja autorile või esitajale. Selle võib määrata ka lavastajale, solistile, näitlejale, balletiartistile või kunstnike rühmale väljapaistva panuse eest Balti riikide kunstialase koostöö edendamisse viimase kolme aasta jooksul.

Teadusauhind antakse humanitaar-, sotsiaal- või loodusteaduste valdkonnas tehtud märkimisväärse teadustöö/tsükli eest, millel on märkimisväärne mõju Balti regioonis ja laiemgi rahvusvaheline tähtsus ning mis on avaldatud viimase viie aasta jooksul.

Dokumendid eesti ja inglise keeles (esildis põhjendusega, nominendi elulookirjeldus ja foto, teos ja selle lühikirjeldus, kaks arvustust) palume saata e-posti aadressile [email protected]. Dokumentide esitamise tähtaeg on 3. juuni 2024.

2023. aastal sai Balti Assamblee auhinna kunstide kategoorias silmapaistva ja mitmekülgse kunstnikutöö ning projekti „Biotoopia“ eest Eesti kunstnik Peeter Laurits. Kirjandusauhinna pälvis Leedu tõlkija ja luuletaja Antanas A. Jonynas sonettide kogumiku „Naujieji sonetai“ eest. Teadusauhinna pälvis Läti muusikateadlane Arnolds Laimonis Klotiņš monograafiate eest, mis käsitlevad muusika-ja loomingulist elu sõjajärgses stalinismiaegses Lätis ning samal ajal Euroopas eksiilis toimunud Läti muusikaelu.

Eesti nominent kirjandusauhinnale oli Rein Raud romaaniga „Päikesekiri“ ning teadusauhinna nominent oli Tartu Ülikooli meediauuringute professor Andra Siibak, kelle viimase viie aasta teadustöö käsitleb uute digitehnoloogiate kasutamisega kaasnevaid võimalusi ja riske.

Balti Assamblee annab kirjandus-, kunsti- ja teadusauhindu välja alates 1994. aastast, eesmärgiga soodustada nende valdkondade arengut Balti riikides.

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
631 6353, 5558 3993
[email protected]
päringud [email protected]

 

Tagasiside