Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna toimub Vilniuses Balti Assamblee (BA) haridus-, teadus- ja kultuurikomisjoni istung. Balti riikide parlamentide liikmed, valitsuste esindajad ning valdkonna eksperdid arutavad valeinfovastast võitlust ning meediakoostöö parandamist.

BA Eesti delegatsiooni juht Urve Tiidus selgitas, et Venemaa peetav infosõda tingib eriliselt suure vajaduse selle järele, et inimesed oskaks eristada objektiivset infot propagandast. „Meediaharidust on vaja, sest lünkliku meediakirjaoskusega inimest on lihtsam infosõjas ära kasutada nii, et ta ise sellest arugi ei saa,“ põhjendas Tiidus kohtumise teemavalikut.

„Samuti on muutumises meediamaastiku majandusolukord. Kuna inimesed eelistavad saada infot sotsiaalmeediast, siis on ka reklaamiraha rännanud sinna ning kohalike meediaväljaanneteni ja elukutseliste ajakirjanikeni jõuab vähem raha, mida kvaliteetse inforuumi loomiseks kasutada. See on tähtis koostöö koht,“ selgitas Eesti delegatsiooni esimees. Nendel põhjustel on Balti Assambleel plaanis arutada võimalusi asutada Eesti, Läti ja Leedu ühine meediakirjaoskuse parandamise programm ning usaldusväärse info edastamise platvorm, mis kajastaks Baltimaades toimuvat eesti, läti, leedu, aga ka inglise ja vene keeles.

Ühtlasi arutatakse kohtumisel Balti riikide kultuurikoostöö edendamist ja ühiseid pingutusi inimeste kokku toomisel. Samuti võetakse jutuks kutse- ja rakendusharidus ning nii reaalalade kui ka kosmose valdkonna teadustöö.

Balti Assamblee on kolme Balti riigi parlamendi konsultatiivne koostööorganisatsioon, mis arutab vastastikust huvi pakkuvaid küsimusi. 2023. aastal on Balti Assamblee eesistujaks Eesti. Meie eesistumisaja juhtmõtteks on vastupanuvõimeline, turvaline, usaldusväärne ja jätkusuutlik Balti regioon.

Riigikogu pressiteenistus
Maris Meiessaar
tel 631 6353, 5558 3993
e-post [email protected]
päringud [email protected]

Tagasiside