Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

st1:*{behavior:url(#ieooui) }


/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:10.0pt;”Times New Roman”;}

Balti Assamblee presiidiumi kohtumisega täna õhtul alustab Vilniuses tööd Balti Assamblee 28. istungjärk ning 15. Balti Nõukogu istung. Kahe päeva jooksul arutatakse assambleel Balti koostöö tulevikku kuni aastani 2020, samuti käsitletakse koostööd kriisitingimustes eesmärgiga tagada julgeolek, jätkusuutlikkus ja majanduskasv.
 

Riigikogu BA delegatsiooni juhi Trivimi Velliste sõnul püütakse seekordsel kohtumisel enam vaadata tulevikku ning käsitleda Balti riikide koostööd laiemalt. „Loodame muuta Balti riikide hea koostöö veelgi tõhusamaks ning luua tingimused selleks, et 18 aastat koos käinud Balti Assamblee töö muutuks paindlikumaks ja kodanikele nähtavamaks,“ ütles ta.

Reedel osaleb BA istungil ka Riigikogu esimees Ene Ergma, kes peab päevakohase kõne. Samal ajal on Vilniuses koos kolme riigi parlamendi väliskomisjonid, kus ühe teemana arutatakse edaspidist parlamentaarset koostööd. Balti Nõukogu välisministrite tasemel kohtumisest võtab reedel osa ka Eesti välisminister Urmas Paet.

BA istungil tehakse veel kokkuvõte Leedu eesistumise aastast ning kõneldakse järgmise aasta plaanidest kui eesistumine läheb üle Lätile. Kavas on allkirjastada Balti Nõukogu ning BA ühisavaldus. Külalistena on assambleele kutsutud Gruusia parlamendi esimees David Bakradze, GUAMi Parlamentaarse Assamblee delegatsioon ning Põhjamaade ja Beneluxi riikide parlamentide koostööorganisatsioonid.  

Riigikogu liikmetest osalevad istungil veel BA Eesti delegatsiooni asejuht Mailis Reps ning liikmed Mart Jüssi, Helle Kalda ja Sven Sester. Väliskomisjonist esimees Sven Mikser ning liikmed Valdur Lahtvee, Silver Meikar ja Vladimir Velman.

Riigikogu pressitalitus
 
Lisainfo: Trivimi Velliste, 5135652

Tagasiside