Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Balti Assamblee (BA) kirjandusauhind otsustati sel aastal žürii üksmeelse otsuse alusel määrata Eesti luuletajale ja tõlkijale Hasso Krullile. Auhinna saamiseks esitas Krulli Eesti Kirjanike Liit tema 2004. aastal ilmunud luulekogu “Meeter ja Demeeter” alusel.

BA kunstiauhind läks sel aastal Leetu, Vilniuse Keelpillikvartetile ja teadusauhinna pälvis Läti teadlane Ēvalds Mugurēvičs Liivimaa kroonikate alaste uuringute eest. Kõik nimetatud saavad auhinnad kätte BA kultuuriauhindade üleandmise tseremoonial Tallinna Raekojas 25. novembril.

Eestist on varem kirjandusauhinna pälvinud Emil Tode (1994), Jaan Kaplinski (1997), Jaan Kross (1999) ja Jaan Tätte (2002). Kunstiauhinnad on antud Peeter Mudistile (1995), Erkki-Sven Tüürile (1998), Veljo Tormisele (2000) ja Jaan Toomikule (2003). Teadustööde eest on auhinnatud Juhan Maiste (1996), Raimo Pullat (2001) ja Arvo Krikmann (2004).

Balti Assamblee annab kirjandus-, kunsti- ja teadusauhindu välja alates 1994. aastast, hinnates kõige väljapaistvamaid saavutusi mainitud valdkondades, eesmärgiga soodustada nende arengut Balti riikides. Luues võimalusi üksteise saavutuste tundmaõppimiseks, kinnitades regiooni riikide vastastikust huvi rahvusliku identiteedi hoidmise ja säilitamise vastu ning toetades väljapaistvaid saavutusi kirjanduse, kunsti ja teaduse vallas tugevdatakse seeläbi Balti riikide koostööd ja virgutatakse inimestes huvi tutvuda Balti rahvaste intellektuaalsete väärtuste ja keeltega.

Balti Assamblee 24. istungjärk ja 11. Balti Nõukogu koguneb 25.-26. novembrini Tallinnas Toompea lossis. BA Eesti delegatsiooni kuulub 12 Riigikogu liiget ning seda juhib Andres Taimla.

Lisainfo: Ene Rõngelep, delegatsioonisekretär 6316396

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside