Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Vilniuses aset leidev Balti Assamblee kavatseb vastu võtta mitmeid resolutsioone.

Homsest laupäevani leiab Vilniuses aset 22. Eesti, Läti ja Leedu Parlamentidevaheline Assamblee ehk Balti Assamblee. Assamblee keskendub seekordsel istungjärgul Balti riikide infovahetusele ja tegevuse kooskõlastamisele seoses Euroopa Liidu ja NATO laienemisega, energeetika ja transpordi infrastruktuuri arendamisele ning ühtse infotehnoloogilise ruumi loomisele. Infovahetuse teemal esineb teiste seas sõnavõtuga Riigikogu Euroopa Asjade komisjoni esimees Rein Lang ning energeetika ja transpordi teemal Riigikogu liige Ants Pauls.

Kavas on vastu võtta ka mitmeid resolutsioone ja otsuseid. Resolutsioonid puudutavad Läänemere naftaleiukoha D‑6 keskkonnaohtlikkust, naiste ja lastega kaubitsemist, integreerumist meretranspordis ning Eesti, Leedu ja Läti merelist kultuuripärandit. Kaliningradi oblasti elanike olukorra kohta on kavas vastu võtta avaldus ningLäänemerre uputatud keemiarelvade järelevalve kohta soovitus. Otsused puudutavad põhiliselt BA tööd.

Riigikogu liikmetest osalevad Balti Assamblee töös BA Eesti delegatsiooni liikmed Andres Taimla (esimees),Väino Linde, Värner Lootsmann, Siiri Oviir, Ants Pauls, Rein Randver, Indrek Raudne, Mailis Reps, Jüri Saar, Vladimir Velman ja Küllo Arjakas.

 

Tagasiside