Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Toompea lossi konverentsisaalis leidis täna aset kolmas Balti Assamblee ja Põhjamaade Nõukogu tippkohtumine, millel osalesid mõlema organisatsiooni presiidiumide liikmed ja komisjonide esimehed. Kohtumisel arutati selle aasta tegevusplaani ning räägiti Läänemere strateegiast ja säästvast arengust.
 

Diskussioonidel keskenduti küsimusele, kuidas muuta Läänemere piirkond veelgi nähtavamaks ja atraktiivsemaks. Praegune globaalne majandusseisak ja kasvav konkurents turul nõuavad ka siinse piirkonna riikidelt ühist läbimurret nii majanduses kui ka hariduse, teaduse ja sotsiaalpoliitika valdkonnas.

Eesti delegatsiooni juht, Balti Assamblee asepresident Trivimi Velliste rõhutas oma sõnavõtus, et Balti- ja Põhjamaad peavad praeguse majanduskriisi ajal veelgi enam tugevdama oma koostööd, mis on suunatud konkreetsetele asjadele ja tulemuste saavutamisele. „Mõeldes oma riiklikele huvidele tuleb samal ajal mõelda ka piirkonna huvidele. Mis on kasulik Läänemere piirkonnale on kindlasti kasulik ka igale riigile eraldi,“ sõnas ta tuues näiteks ühtse energiavarustuse loomise Põhjamaade ja Balti riikide vahel.

Balti Assamblee ja Põhjamaade Nõukogu võtsid vastu ka ühisavalduse, milles selle aasta prioriteetidena märgitakse ära Euroopa Liidu Läänemere strateegiat ja Põhjadimensiooni, suhete arengut ELi uute naabritega ning kliimaprobleeme. Samuti lepiti kokku sidemete tihendamises parlamentaarsel ja valitsuste tasandil, et seista vastu üldisele majanduskriisile. Erilist tähelepanu pööratakse Balti riikide majanduste stabiliseerimisele edendades konkurentsivõimet, sealhulgas infoühiskonna ja teaduse arengut. Hakatakse kooskõlastama tööturupoliitikat soovides arendada muuhulgas professionaalse hariduse omandamist ja elukestvat õpet.

Riigikogu pressitalitus
 
Lisainfo: Trivimi Velliste 5135652  
 

Tagasiside