Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Normal
0

21

false
false
false

ET
X-NONE
X-NONE

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{
mso-style-parent:””;
font-size:11.0pt;”Calibri”,”sans-serif”;
mso-fareast-“Times New Roman”;
mso-bidi-“Times New Roman”;}

Reedel, 13. mail kell 10 algab Riigikogu konverentsisaalis Balti Assamblee parlamentaarne ümarlaud „Sise- ja välisjulgeolekupoliitika seos: piiride vältimine“. Ümarlaua avab Riigikogu aseesimees ja BA Eesti delegatsiooni juht Laine Randjärv. Paneeldiskussioonidel on kavas käsitleda normatiivseid ja institutsionaalseid reageeringuid organiseeritud kuritegevusele ning hinnata siseriiklikke ja piirkondlikke seisukohti migratsiooni osas.

Ettekannetega astuvad ümarlaul üles Balti riikide õigus- ja siseküsimuste asjatundjad, Põhjamaade Nõukogu, Beneluxi parlamendi, samuti Gruusia, Ukraina, Aserbaidžaani ja Moldova (GUAMi) Parlamentaarse Assamblee ning Rahvusvahelise Migratsiooniorganisatsiooni esindajad. Ümarlauda juhivad Riigikogu õiguskomisjoni aseesimees Kalle Laanet ja valitsuse ELi sekretariaadi asedirektor Klen Jäärats.  
 

Ümarlaua eesmärgiks on arendada debatti teemal, kas Balti riigid on suutnud piisavalt tegeleda piirkonda ähvardavate sisemise- ja välise julgeoleku ohtude ja nõrkade külgedega. Räägitakse ka uutest julgeolekuohtudest, nagu rahanduslik ebastabiilsus, keskkonna halvenemine, energiasõltuvus, organiseeritud kuritegevus ja terrorism.

Eesti on sel aastal Balti Assamblee eesistujariik. Balti Assamblee asutati novembris 1991 ning sel sügisel tähistatakse BA 20. aastapäeva.
 

Ümarlaua päevakava on loetav aadressil: http://www.vm.ee/sites/default/files/seminar_agenda%20(4)%20(2).pdf

Riigikogu pressitalitus


Tagasiside