Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Balti Assamblee õigus- ja julgeolekukomisjon korraldab reedel, 20. märtsil algusega kell 10 Riigikogu konverentsisaalis Schengeni teemalise ümarlaua, kus arutatakse Balti riikide ees seisvaid väljakutseid ja probleeme, mis on ilmnenud Schengeni süsteemiga liitumise järgsel aastal. Ümarlaual osalevad kolme Balti riigi parlamentide ja piiriülese koostööga seotud asutuste esindajad, kes käsitlevad oma valdkonnas üleskerkinud probleeme  ja arutlevad tihedama koostöö võimaluste üle.  

Nimetatud ümarlaual osalevad BA õigus- ja julgeolekukomisjoni aseesimees Jaak Salumets ja liige Vladimir Velman. Eestist on ekspertidena kaasatud Toomas Malleus ja Indrek Jõgi piirivalveametist, Toomas Kuuse kodakondsus- ja migratsiooniametist, Lenno Reimand keskkriminaalpolitseist ja Raul Savimaa politseiametist. 

Ümarlaua moderaator on Piret Lilleväli siseministeeriumist, kes koordineeris erinevate ametkondade ettevalmistusi ka Schengeniga liitumist eel. Viimati arutati Schengeniga seonduvaid küsimusi 2007. aasta sügisel Tallinnas. 

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside