Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna õhtul toimub Estonia kontserdisaalis galakontsert, millega tähistatakse pidulikult Balti Assamblee 20. aastapäeva. Kontserdil antakse üle BA auhinnad, mille saavad Leedu kirjanik Arvydas Juozaitis, Läti dirigent Andris Nelsons ning Eesti teadlane Andres Kasekamp. Kontserdist ja auhindade üleandmisest teeb otseülekande ka ETV.

Reedel, 25. novembril peetakse Riigikogus 30. Balti Assamblee istungjärk ja 17. Balti Nõukogu. BA presidendi Laine Randjärve juhtimisel kell 11.15 algaval istungil esinevad tervitussõnavõtuga Riigikogu esimees Ene Ergma, Leedu Seimi spiiker Irena Degutienė ja Läti Seimi spiiker Solvita Āboltina. Seejärel alustab Balti Nõukogu, kus osalevad Eesti välisminister Urmas Paet, Leedu välisminister Audronis Ažubalis ja Läti välisminister Edgars Rinkēvičs. Pärastlõunase BA istungi põhiteemad on ühine tervishoiuprojekt, piirkonna jätkusuutlik energeetikaturg ning ühised taristuprojektid. Istungjärgu lõppedes allkirjastatakse lõppdokumendid. BA istungjärgu programm on aadressil: https://www.riigikogu.ee/?rep_id=11713408
 
20 aasta jooksul on Balti Assamblee teinud ära suure töö ja andnud olulise panuse Balti riikide riikluse tugevdamisse ning nende välispoliitiliste positsioonide kindlustamisse sh ELi ja NATO liikmelisuse saavutamisel. „Maailmamajanduse praegust seisu ja väljakutseid silmas pidades, peab ka meie edasine koostöö olema eriti tugev ja läbimõeldud,” märkis BA president Laine Randjärv.
 
„Balti Assamblee peab enda jaoks määratlema Balti parlamentaarse koostöö uued ja käegakatsutavad eesmärgid ning kujundama uued koostöö vormid ja tegevuskavad, mis haakuvad Läänemere strateegiaga ning koostööga Põhjamaade ning Poolaga. Viimase poole aasta arengud on olnud lootusrikkad ja näitavad, et Balti Assamblee on võimeline tegema siseanalüüsi ning asuma praktiliselt uuendatud koostöömudeli suunas,” rõhutas Randjärv.
 
Tähelepanu ajakirjanikud! Reedel, 25. novembril kell 13 annavad Balti riikide välisministrid ja BA presiidiumi liikmed Riigikogu saalis pressikonverentsi.  
 
Riigikogu pressitalitus
 
 
Tagasiside