Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Räägiti Põhjamaade ja Balti riikide regionaalsest koostööst ja tööst Euroopa Tulevikukonvendis.

Balti Assamblee Eesti delegatsiooni juht Andres Taimla ja juhi asetäitja Trivimi Velliste kohtusid täna Eestis visiidil viibiva Põhjamaade Ministrite Nõukogu peasekretäri Per Unckeliga.

Kohtumisel räägiti Põhjamaade ja Balti riikide koostöö suundadest lähitulevikus. Mõlemapoolselt nenditi, et Balti riikide ühinemine Euroopa Liiduga toob uued dimensioonid ka regionaalsesse koostöösse. Trivimi Velliste sõnul peaks Põhja- ja Baltimaade vastavad erakonnad kokku leppima Põhjamaade ja Balti riikide töösuundades ja infovahetuses, mis omakorda toetaks otsuste tegemist Euroopa Liidus ja teistes rahvusvahelistes organisatsioonides. Vahetati muljeid ka tööst Euroopa Tulevikukonvendis ning Põhjamaade ja Balti riikide huvide kajastumisest Euroopa Liidu konstitutsioonilise lepingu projektis.

Tähelepanu all oli Põhjala riikide ja Baltimaade vahelise fikseeritud koostöösüsteemi väljatöötamine täidesaatva võimu tasandil, mis looks eeldused hästitoimivaks koostööks kohalikul ja inimestevahelisel tasandil. Trivimi Velliste arvates kujunevad kõige edukamaks suhted kultuuri valdkonnas, eriti hariduse- ja turismialased ettevõtmised.

Räägiti ka parlamentidevahelise koolitusprogrammi tulevikust ning selle koostöövormi viimisest uuele, professionaalsemale tasandile.

Eile kohtus Põhjamaade Ministrite Nõukogu peasekretäri Per Unckeliga Tartus Riigikogu esimees Ene Ergma, kellega räägiti parlamentaarsete ja haridusalaste suhete teemadel.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside