Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Eile lõppenud Afganistani visiidi käigus kohtus Eesti-Afganistani parlamendirühma liige Hannes Astok Kabulis Alamkoja spiikri Mohhamad Yunus Quanoni, peasekretär Ghulam Hassan Grani ja IT-osakonna töötajatega. Lisaks kohtus Astok ka nende parlamendiliikmetega, kes külastasid Eestit ja Riigikogu 2006. aastal. 

Külaskäigu eesmärgiks oli hinnata võimalusi, kuidas oleks Eestil võimalik abistada Afganistani parlamenti ning uurida, mil viisil saaks aidata arendada infotehnoloogilist valdkonda, et muuta sealse parlamendi töö tõhusamaks ja läbipaistvamaks. Kohtumiste järel ütles Astok, et Afganistani parlament on alles arenev organisatsioon, sest koos on käidud vaid neli aastat. Samas ollakse väga huvitatud Riigikogu infotehnoloogiliste lahenduste ülevõtmisest, et muuta parlamendi töö tänapäevasemaks. „Suurt huvi pakkusid meie eelnõude menetlussüsteem, samuti saali elektrooniline hääletussüsteem, sest seni hääletatakse Afganistani parlamendis punaste ja roheliste paberitega,“ sõnas Astok.
 
Astok kohtus nädala algul Kabulis veel mitmete rahvusvaheliste organisatsioonide ja doonorriikide esindajatega (UNDP, USAID, Rootsi, Taani, Kanada), kellega arutati nii koostöövõimalusi ja kui ka üldisemalt parlamendi olukorda. Samuti doonorriikide tegevuse koordineerimist. Täpsemad plaanid Eesti abi osas selguvad visiidi tulemuste analüüsi põhjal koostöös Afganistani parlamendi ja teiste doonorriikidega.
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside