Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Liidu asjade komisjon analüüsis kohtumisel Euroopa Komisjoni tööhõivevolinik László Andoriga EL-i finants- ja majanduskriisist väljatulemise võimalusi. Kõne all oli tööjõu vaba liikumise mõju majandusele, tööpuudus ning tööjõupuudus erinevates riikides.

„Tööjõu vaba liikumine on Euroopa Liidu üks põhivabadusi, mida tuleb kaitsta ja millel on positiivne mõju majandusele. Eesti on selgelt vastu igasugustele tööjõu vaba liikumise piirangutele Euroopa Liidus,“ rõhutas EL-i asjade komisjoni esimees Arto Aas pärast kohtumist.

Kõikidel uutel liikmesriikidel on töötajate vaba liikumise piirangute üleminekuperioodid lõppenud, välja arvatud Horvaatia. Kohtumisel analüüsiti ka töötajate vaba liikumise mõju riikide majanduskasvule. Üldjuhul suurendab tööjõu vaba liikumine riikide sisemajanduse kogutoodangut ühe protsendi võrra SKP-st.

Aas pidas oluliseks tööturu reformide jätkamist, mis tagaks inimeste oskuste ja ettevõtjate soovide suurema kooskõla. „Kvaliteetne ja majandusega kohanduv haridus on parim ravim tööpuuduse vastu. Eriti suurt rõhku tuleb panna võitlusele noorte tööpuudusega. Tööhõivereform on üks olulisemaid lähiaja muudatusi, mille elluviimist toetab ka Euroopa Komisjon,“ ütles Aas.

Kohtumisel arutati ka majandus-, rahandus- ja sotsiaalpoliitika põimumisest majanduskriisist väljatulemisel. Oluliseks peeti noorte tööpuuduse leevendamist, milleks eraldatakse täiendavaid Euroopa Liidu rahalisi vahendeid.

Fotod kohtumiselt

Riigikogu pressiteenistus

 

Tagasiside