Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni esimehe Arto Aasa hinnangul andis Suurbritannia peaminister David Cameron oma täna Londonis peetud kõnes küll lubaduse korraldada Euroopa Liitu kuulumise üle referendum, aga otsustamise nii kaugesse tulevikku lükkamine jätab otsad lahtiseks.

„Veel enne 2017. aasta referendumit toimuvad valimised nii Ühendkuningriikides kui ka mitmel pool mujal Euroopas, mis võivad oluliselt muuta poliitilist maastikku ja panna täna tehtud otsuseid muutma. Samamoodi on võimatu ennustada majanduse käekäiku ja avaliku arvamuse kujunemist, mis jätab palju ruumi poliitilisteks manöövriteks. Samas on selge, et rahva meelsuse kujundamisel on poliitilisel eliidil juhtiv roll. Liiga tihti kasutatakse Euroopa Liitu petliku ettekäändega siseriiklikelt probleemidelt tähelepanu eemale juhtimiseks,“ ütles Aas.

Aasa sõnul on samas sümpaatne, et Cameron toonitas korduvalt soovi jätkata Euroopa Liidu liikmena.

 „Pole midagi taunitavat selles, et käib aktiivne debatt Euroopa Liidu tuleviku, rolli ja pädevuste üle. Mitmed Cameroni tõstatatud küsimused on olulised ka Eestile. Ka meie huvides on Euroopa Liidu majanduse konkurentsivõime ja paindlikkuse tõstmine ning ühtse turu arendamine, seda eriti just teenuste, energeetika ja digitaalvaldkonnas. Ülemäärastest tururegulatsioonidest hoidumine on samuti oluline argument. Seega ei tasu võtta peaminister Cameroni kõnet liiga valuliselt ega Euroopa Liidu vastasena,“ ütles Aas.

Riigikogu pressitalitus
 

 

 

Tagasiside