Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Homme neljapäeval 13. detsembril kell 13.15-15.00 toimub Riigikogu Valges saalis õiguskomisjoni ja riigikaitsekomisjoni ühisistung, kus käsitletakse 2007. aasta aprillisündmusi ning sisejulgeoleku ja turvalisuse küsimusi. Tegemist on jätkuga 11. juunil 2007 toimunud esimesele istungile. Ühisistungit juhatab õiguskomisjoni esimees Ken-Marti Vaher, istungil osaleb Riigikogu esimees Ene Ergma.

Istungi peamine eesmärk on saada võimalikult täpne ülevaade aprillisündmuste kohta ja analüüsida, millised on aprillisündmuste õppetunnid riigile. Istungil osalevad erinevate ametkondade juhid, kelle vastutusalas oli nendele sündmustele reageerimine ja avaliku korra tagamine.

Kui juunikuus toimunud istungil anti esmane ülevaade ja käidi välja esimesed mõtted, siis homsel ühisistungil on kavas käsitleda teemasid põhjalikumalt, vastavalt ministeeriumides valminud analüüsidele.

Istungil osalevad siseminister Jüri Pihl, kaitseministeeriumi kantsler Lauri Almann, riigi peaprokurör Norman Aas, kaitsepolitseiameti peadirektor Aldis Alus, politseiameti peadirektor Raivo Aeg, Põhja politseiprefektuuri politseiprefekt Raivo Küüt, Vabariigi Presidendi julgeolekunõunik Indrek Kannik, teabeameti peadirektor Tarmo Türkson, riigikantselei julgeoleku koordinatsioonidirektori büroo julgeoleku koordinatsioonidirektor Andreas Anvelt ja teised ametnikud.

Istungist on võimalik pildistada ja salvestada algushetki.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside