Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu korruptsioonivastase seaduse kohaldamise erikomisjoni esimees Andres Anvelt kohtus täna Toompeal Eesti-Soome ühisprojekti raames Jordaania korruptsioonivastase komisjoni delegatsiooniga. Anvelt andis põhjaliku ülevaate Riigikogu nimetatud erikomisjoni tegevusest ja kommenteeris Eestis avastatud korruptsioonijuhtumite lahendamisega seotud küsimusi. 

Külalised huvitusid Eesti kogemusest korruptsioonivastases tegevuses ja konkreetsete juhtumite lahendamise praktikast. Anvelt rõhutas, et korruptsioonivastases tegevuses on vaja tegutseda süsteemselt. „Korruptsiooni vastases võitluses on esimeses etapis vajalik tõhusa riikliku heidutussüsteemi loomine, mille lahutamatuks osaks tugev õiguskaitse ja seadusandlus. Kui see toimib, on järgmiseks etapiks ühiskonna teadlikkuse tõstmine, selgitamaks, et korruptsioon ei nõrgesta ainult avalikku sektori, vaid on sisuliselt vargus kogu ühiskonna tagant. Eesti on selles vallas palju saavutanud, kuid veel pikem tee on minna, „ selgitas Anvelt Jordaania korruptsioonivastase komisjoni liikmetele. Ta lisas, et tundes hästi Jordaania olukorda tänu aastasele töökogemusele selles riigis, on vaja erilist tähelepanu pöörata eduka kommunikatsiooni korraldamisele asjaomaste riigiasutuste ja avalikkuse vahel. 

Programm Jordaania ametnikele on korraldatud Euroopa Liidu toel ja see näeb ette enam kui 100 kohtumist selle ala juhtiva eksperdiga erinevatest riikidest. Sellega soovitakse luua Jordaanias vajalik poliitiline baas majanduslikuks stabiilsuseks ja soodsaks investeerimiskliimaks.

Pildid kohtumiselt on siin:

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside