Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, siseminister Jüri Pihl ning majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan Parts.

Vastates Riigikogu liikme Olga Sõtniku küsimusele tööjõupuuduse ning 2008. a. riigieelarves kajastuva 2500 uue ametniku töölevõtmise kohta avaldas peaminister Ansip arvamust, et see ei ole reaalne. „Aga kindlasti poleks ka aus öelda Riigikogu liikmetele, et kõik kohad on täidetud sel ajal, kui nad tegelikult ei ole täidetud ja vajadus nende kohtade täitmise järgi on reaalselt olemas” lisas Ansip. Peaministri sõnul on kõige rohkem inimesi kavas tööle võtta kaitseväkke. Samuti usub ta, et õnnestub täiendavalt palgata vangivalvureid seoses Jõhvi vangla töölehakkamisega. Vangivalvurite arvu suurendamine 350 valvuri võrra on peaministri väitel siiski ajutine nähtus. Kommenteerides veel üldist tööjõu puudust riigis, märkis Ansip, et puudus on õpetajatest, tuletõrjujatest, medõdedest, politseinikest, bussijuhtidest. Ansip tunnistas, et võitlus hea tööjõu pärast on Eestis läinud väga pingsaks ja tugevaks; võistlus käib nii riigisektoris kui ka erasektoris kui ka nende kahe sektori vahel. „Ma ei näe mitte mingisugust põhjust, miks avalik sektor peaks loobuma pretendeerimast heale tööjõule”, leidis Ansip.

Majandus- ja kommunikatsiooniminister vastas Lembit Kaljuvee küsimusele põlevkivi kaevandamise mahu ja aatomienergia kasutamise kohta, Tarmo Männi küsimusele side- ja transporditeenuste kättesaadavuse kohta maapiirkondades ning Taavi Rõivase küsimusele seadusandliku initsiatiivi kohta SMS-laenude väljaandmise reguleerimiseks.

Siseminister vastas Karel Rüütli küsimusele tsiviilkontrolli teostamise jälitustegevuse seaduslikkuse üle ning siseministeeriumi ja justiitsministeeriumi koostöö ning tööjaotuse kohta, Maret Merisaare küsimusele merereostustõrje probleemide ning Toivo Tootseni küsimusele Eesti kodaniku passi valmimise ja kvaliteedi kohta.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside