Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Peaminister Andrus Ansip tutvustas täna Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni ja väliskomisjoni ühisistungil Eesti positsioone 14.-15. detsembril Brüsselis toimuval Euroopa Ülemkogul.

Peamiselt keskendus tänane arutelu Euroopa Liidu edasisele laienemisele ja Türgi teemale. Ansip tõdes, et Türgi küsimuses ei ole lihtsaid lahendusi. Peaministri sõnul soovib Eesti Türgiga peetavate läbirääkimiste jätkumist, ehkki teiselt poolt tuleb arvestada ka Türgi poolt Ankara lepinguga võetud kohustuste täitmist.

„Praegu on nii, et Küprose laevad ei pääse Türgi sadamatesse ja Küprosele lendavad lennukid ei tohi ületada Türgi õhuruumi. See ei ole mõeldav, et kaks Euroopa Liidu liikmesriiki oleksid teineteise suhtes isolatsioonis,” tõdes Ansip.

Samas avaldas ta lootust, et keerulisest olukorrast on võimalik leida kõiki osapooli rahuldav väljapääs ja Euroopa Liidu laienemine saab jätkuda.

Peaminister osutas ka Türgi kui NATO liikme positiivsele rollile Eesti õhuruumi kaitsel, mis on heaks tõendiks Türgi juba toimunud integratsioonist euroatlantiliste struktuuridega.

Põgusalt peatuti ka Poola liha impordipiiranguil Venemaale, samuti euro ja Schengeni ruumiga liitumise teemal, Euroopa põhiseaduse lepingu ratifitseerimisel ja muudel küsimustel. Seoses 7. ja 8. detsembril Vilniuses toimuva Balti peaministrite kohtumisega oli kõne all ka Ignalina ja tuumaenergeetika teema.

 Riigikogu pressitalitus

Tagasiside