Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Peaminister Andrus Ansip esines täna Riigikogu ees poliitilise avaldusega seoses tuleva aasta riigieelarve seaduse eelnõu üleandmisega. 

Ansipi sõnul on tuleva aasta riigieelarve koostatud mõõduka ettevaatlikkusega. „Eelarve on sotsiaalselt vastutustundlik – aitame neid, kes kõige enam abi vajavad. Eelarve on ettepoole vaatav – me jätkame olulisi haridusreforme, panustame riigikaitsesse ja hoiame oma riigi rahanduse korras,“ ütles peaminister. 

Ansipi selgituste kohaselt sai 2014. aasta riigieelarve valitsuses koostatud ajal, mil meie tööpuudus on kiiresti vähenenud ning palgad on kasvanud Statistikaameti viimaste andmete järgi lausa 8,5 protsenti. Eelarve tulud on laekunud oodatust paremini. Samas kasvab meie majandus loodetust tagasihoidlikumalt, vaid 1,5 protsenti. Ka meie peamiste ekspordipartnerite majanduslik olukord on ebakindel, ütles peaminister. 

Ansip märkis, et maksusüsteem on endiselt stabiilne, lihtne ja läbipaistev. Maksukoormus langeb 2014. aastal 32,1 protsendini SKP-st, mis on viimase kuue aasta madalaim tase. 

Riigieelarve tulude mahuks on järgmisel aastal planeeritud 8 miljardit eurot, mida on 333 miljonit eurot ehk 4,3 protsenti enam kui selleks aastaks kavandatud. 2014. aasta riigieelarve kulud kasvavad 377 miljonit eurot ehk 4,9 protsenti 8,06 miljardi euroni. Kulud kasvavad pea kõigis valitsemisalades. 

Läbirääkimistel võtsid sõna Kadri Simson, Sven Mikser ja Kaia Iva

Pildid Riigikogu istungisaalist: https://fotoalbum.riigikogu.ee/v/2013/Riigikogu/Riigieelarve+2014/

Istungi stenogramm: https://www.riigikogu.ee/?op=steno&stcommand=stenogramm&date=1380106638 

Riigikogu pressiteenistus 

 

Tagasiside