Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, välisminister Urmas Paet ning sotsiaalminister Maret Maripuu.

Vastates Toomas Vareki küsimusele riigieelarve võimalike kärbete kohta, märkis peaminister Ansip: „Praegu kahe kuu laekumisi analüüsides, ei ole mitte mingisugust põhjust hinnata eelarve laekumisi ümber. Kavandatud reserv on piisav selleks, et tulla toime ka juhul, kui eelarve ei peaks laekuma täis ettekavandatud mahus.“ Ansip väitis, et alkoholiaktsiisi on laekunud eelarvega kavandatust enam ja tubakaaktsiisi on kahe esimese kuuga aasta arvestuses laekunud juba 46,7%. „Seega need aktsiisid, mida on tõstetud, on väga hästi laekunud. Sama kehtib ka kütuseaktsiisi kohta. Ma olen ka praegu väga veendunud selles, et aktsiiside tõstmine ühe korraga 1. jaanuarist 2008 oli õige. Kindlasti oleks aktsiisitõusude jaotamine järgneva kahe aasta peale vähendanud Eesti võimalusi liituda eurotsooniga 1. jaanuarist 2011,“ ütles Ansip.

Peaminister vastas veel Ester Tuiksoo küsimusele ministrite Euroopa Liidu kohtumistel osalemata jätmise põhjuste kohta.

Välisminister vastas Marek Strandbergi küsimusele Ignalina tuumajaama reaktorite lõplikku sulgemist puudutava Eesti seisukoha kohta ning Aleksei Lotmani küsimusele inimõiguste austamise kohta Tiibetis.

Sotsiaalminister vastas Mai Treiali küsimusele 2007. aasta inimarengu aruande kohta ning Jaak Aabi küsimusele tervishoiu rahastamise kohta.

Vt infotunni stenogrammi:

 

Riigikogu pressitalitus

 

 

Tagasiside