Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänases infotunnis vastasid Riigikogu liikmete küsimustele peaminister Andrus Ansip, siseminister Jüri Pihl ja sotsiaalminister Maret Maripuu.

Vastates Toomas Trapido küsimusele statistikaametis valminud uuringu järgi Eesti kuulumise kohta Euroopa viie ebavõrdsema sissetulekuga riigi hulka selgitas Ansip, et vaadates arenguid, näeme väga selget trendi tulude jaotumise ebaühtluse vähenemisele Eestis. Ansip: „Kindlasti ei saa nõustuda nendega, kes ütlevad, et tulude jaotumise ebavõrdsus Eestis süveneks. Otse vastupidi. Kui võrrelda kõige suurema sissetulekuga inimeste 20% kõige väiksema sissetuleku saajate 20%-ga, siis näeme seda, et alates 2004. aastast, mil vahe oli 5,9-kordne, on see märgatavalt vähenenud; 2005 oli see 5,5-kordne ja 2006 5,3-kordne. Ebavõrdsus Eestis väheneb.”

Vastates Marika Tuusi küsimusele puuetega inimeste toetuste tõusu kohta rõhutas peaminister, et puuetega inimeste pensionid tõusevad koos üldise pensionitõusuga. Ansip: „See tõus saab olema märkimisväärne. Pensionitõus on kavandatud selliselt, et järgmise nelja aasta jooksul pensionid kahekordistuvad. Me oleme väga hästi selles graafikus.”

Peaminister vastas veel Karel Rüütli küsimusele kaitseministeeriumi ametkondliku info lekkimise kohta ning Aleksei Lotmani küsimusele Iraagi tsiviilelanikkonna turvalisuse kohta seoses välismissioonide kohalviibimisega

Siseminister vastas Jüri Ratase küsimusele päästeteenistuse olukorra ja Toomas Vareki küsimusele maatehingute peatamise lõpetamise kohta.

Sotsiaalminister vastas Mai Treiali küsimusele pensionipoliitika kohta.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside