Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel ja Bulgaaria delegatsiooni liige Jevgenia Jivkova, Aserbaidžaanijärelevalveraporti kaasraportöörid, alustavad täna informatsiooni kogumise eesmärgil toimuvat visiiti Aserbaidžaanis Bakuus ja Nahhitševani Autonoomses Vabariigis.

Kavas on kohtumised Aserbaidžaani presidendi Ilham Alijevi, parlamendi Milli Mejlisi spiikri,  välisministri, justiitsministri, aga ka koalitsiooni- ja opositsiooniparteide esindajatega, samuti ajakirjanike ja valitsusväliste organisatsioonide esindajatega ning Aserbaidžaanis resideerivate saadikutega.
Herkeli sõnul on Nahhitševan Aserbaidžaani probleemsemaid piirkondi, kuhu külalised halva ühenduse tõttu tihti ei satu. Herkel: „Nahhitševan paistab väidetavalt üle keskmise silma nii korruptsiooni kui põhivabaduste piiramisega. Alates 2001. aastast, kui Aserbaidžaan sai Euroopa Nõukogu liikmeks, on see esimene kord, kui raportöörid Nahhitševani külastavad.” Herkeli väitel tuleb visiidi käigus kindlasti arutusele 18. märtsi referendum, millega muudeti maa põhiseaduse sätteid ja kus muuhulgas võeti maha piirang, mille kohaselt keegi ei saa olla presidendiametis üle kahe ametiaja. „Referendumi korraldamise viisi ja sisu on teravalt arvustanud Euroopa Nõukogu Veneetsia komisjon. Veneetsia komisjoni poole pöördusid hinnangu saamiseks raportöörid, mitte Aserbaidžaani valitsus,” lisas Herkel. Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee missioon viibib Aserbaidžaanis 11. aprillini.
 
 
Riigikogu pressitalitus
Lisainformatsioon: Andres Herkel, tel 50 56540
Tagasiside