Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee (ENPA) Eesti delegatsiooni liige Aleksei Lotman valiti täna ENPA keskkonna-, põllumajandus- ja regionaalasjade komitee esimeheks. Nimetatud komitee tegeleb keskkonna, maaelu ja regionaalarengu küsimustega. Komiteel on 4 alamkomiteed: säästva arengu alamkomitee, kohaliku ja regionaalse demokraatia alamkomitee, põllumajanduse ja toidu alamkomitee ning Euroopa auhinna alamkomitee. Komisjoni menetluses on hetkel 15 raportit, sh ka raport Berni konventsiooni rakendamisest, mille raportööriks on algatajana Aleksei Lotman. Lotmani sõnul jõuab ENPA selle istungjärgu ajal täiskogusse raport bioloogilise mitmekesisuse ja kliimamuutuste seostest.

Täna valiti veel Eesti delegatsiooni liige Indrek Saar ENPA kodukorrakomitee aseesimeheks ning eile Eesti delegatsiooni juht Andres Herkel taas ENPA aseesimeheks.
 
Euroopa Nõukogu Parlamentaarse Assamblee 2010. aasta talveistung kestab 25. – 29. jaanuarini ning Eesti delegatsiooni koosseisus võtavad sellest osa lisaks ülalnimetatutele veel Mailis Reps ning Silver Meikar.
 
Lisainformatsioon: Alekesi Lotman, tel: 3725060879
 
 
Riigikogu pressitalitus
Tagasiside