Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Üritus toimub Pärnus, 27.- 29. aprillil.

Pärnus Strandi konverentsikeskuses leiab 27.-29. aprillini aset järjekordne Balti Assamblee ja Põhjamaade Nõukogu ühisistung, millest võtavad osa ka Vabariigi President Arnold Rüütel ning Balti riikide välisministrid.

Täisistung algab 28. aprillil kell 14. Tervitussõnavõtuga esineb president Arnold Rüütel. Kavas on arutelu Balti- ja Põhjamaade koostööst tänapäeva globaalsete väljakutsete oludes. Üles astuvad Eesti välisminister Urmas Paet, Leedu asevälisminister Zenonas Petrauskas ja Läti välisministeeriumi esindaja.

29. aprilli plenaaristungil käsitletakse demokraatia ja kodanikuühiskonna tugevdamist Balti- ja Põhjamaadega piirnevates riikides. Sõnavõtuga esineb ka Vene Föderatsiooninõukogu väliskomisjoni aseesimees Gennadi Hripel.

Ühiskohtumise raames toimuvad ka BA ja PN komisjonide ühisistungid, kus erinevate maade juhtivad spetsialistid arutavad Läänemere regiooni tulevikuga seonduvaid olulisi probleeme.

Kavas on ka 2 pressikonverentsi: 28. aprillil kell 16 ning 29. aprillil kell 12.30. Täiendav info assamblee päevakorra ning korralduslike küsimuste kohta aadressil: http://www.baltasam.org/others/news_2_1.htm

Sel aastal on Eesti Balti Assamblee eesistujamaa. Eesti delegatsiooni kuulub 16 Riigikogu liiget, seda juhib Andres Taimla.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside