Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Täna tunnustati Toompea lossi Valges saalis 2003. aasta kodnikuühiskonna silmapaistvaid tegijaid.

Esmakordselt leidis Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu (EMSL) korraldatud üritus aset Riigikogu esindussaalis. Seoses välisvisiidiga ei saanud sündmusest osa võtta Riigikogu esimees Ene Ergma , kes saatis kodanikuühiskonna aktiivsetele liikmetele tänud ja tervitused edasi läkitusega. Selles avaldati lootust, et koostöö kodanikeühendustega muudab Riigikogu veelgi enam Eesti valitsemise avatuse ja läbipaistvuse sümboliks. Parlamendi suurenevat toetust kodanikuühiskonna arengule tõendas pöördumises viide, et Riigikogus on loodud Eesti Kodanikeühiskonna Arengu Kontseptsiooni rakendamise 8-liikmeline toetusrühm.

Ka peaminister Juhan Parts väljendas oma tervituskõnes heameelt, et kodanikeühenduste tunnustamine on jõudnud Toompeale. Eriti olulisena rõhutas peaminister kodanikeühiskonna aluseks olevaid põhimõtteid: ”Riik on valitsuse ja kodanike ühine looming, ta on selline, milliseks meie tema kujundame – seisame samal pool lauda. Oleme ühiste asjade eest väljas, niihästi valitsus kui vabaühendused. Sestap soovigem teineteisele jõudu ja edu Eesti asja ajamisel.” Ühtlasi kutsus peaminister kodanikeühendusi üles panustama presidendi väljakuulutatud Eesti lipu 120. aastapäeva tähistamisse.

Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu hinnangul oli 2003. aasta murranguline kodanikeühenduste läbilöömise periood. Kodanikualgatuse ulatuslikkuse teadvustamiseks valiti tänavuste laureaatide väljaselgitamisel märksõnadeks: aktsioonide korraldaja ja masside liigutaja. Traditsiooniliselt valitakse kodanikuühiskonna tegijaid viies kategoorias. Tänavu olid laureaatideks: mittetulundusühingutest MTÜ Prussakovi nimeline rattaühing; sihtasutustest SA Pro Narva; vabatahtlikest Elina Kaitila ja Eneli Arusaar; missiooniga inimeseks valiti Jaan Manitski ning heaks ettevõtteks Tele 2 Eesti AS.

Laureaatide väljakuulutamisele eelnes sotsioloog Juhan Kiviräha tutvustus Eesti kodanikuühenduste viimase nelja aasta arengu uuringu tulemustest. (Presenteeritud andmed on kättesaadavad nii EMSLi kui ka Uuringukeskus Factumi koduleheküljel). Pidulikku üritust aitasid ilmestada stuudio Kukupai laulu- ning tantsulapsed.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside