Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Toompea lossi Valges saalis pidas täna traditsioonilise piduliku aastakoosoleku 20. augusti klubi. Klubi tervitades märkis Riigikogu esimees Ene Ergma, et tänasel rõõmsal päeval püsib meil ikka meeles, kui 16 aastat tagasi tõkestasid Toompea lossi kivimürakad ja betoonblokid. „Veel hiljuti tundus, et see ei kordu kunagi, kuid sel kevadel olid siinsamas jälle  betoonist tõkked ja loss ümbritsetud mitmekordse aiaga, õhk täis   ärevust ja ängi. Me kaitseme end taas rünnakute vastu idast, nagu tegid seda esivanemad juba  aastasadu tagasi. Ehkki rünnakud on teistsugused – propagandavahendid mitmekesisemad ja ründerelvadeks olid muuhulgas ka arvutivõrgud,  ometi mõjutasid need sündmused meie riiki ja inimesi – nad vabastasid meid pettekujutlustest, et vabadus, mille eesti inimesed saavutasid 16 aastat tagasi on garanteeritud alati ja igavesti,” ütles ta. Ergma kutsus üles meeles pidama, et kui me kaotame oma iseseisvuse oma ükskõikse suhtumisega meie riiki, siis vaevalt antakse meile kolmas võimalus taastada iseseisev riik. 

Pöördudes klubi liikmete poole avaldas ta lootust, et sellel keerulisel ajal, kui  üks riik püüab ümber kirjutada lähiajalugu ei hakkaks meie ise siin Eestimaal samamoodi  tegelema, meenutades 20 augustit. “Mängud ajalooga ja seda pelgalt päevapoliitilise kasu saamiseks, on lugupidamatus meie riigi ja rahva ees, ning kõige rohkem nende ees, kes on Eesti iseseisvuse ja edu eest minevikus oma panuse andnud,” rõhutas ta.

Lõpetuseks tänas Riigikogu esimees 20. augusti klubi liikmeid tulemast paika, kus nad võtsid julgete otsustega vastutuse Eesti eest ja kirjutasid enda nimed ajalukku. “Eesti ei unusta inimesi, kes panid riigile nurgakivi,” sõnas ta.

Kohaletulnuid tervitas ka Vabariigi President Toomas Hendrik Ilves ning 20. augusti klubi president Rein Järlik.

Riigikogu pressitalitus

Aivar Jarne

 

 

 

 

Tagasiside