Riigikogu esimees Toomas Savi avas täna Toompea lossi kunstisaalis Erki Kasemetsa tööde näituse ”V”.

Väljapanek ”V” on mõtteliseks jätkuks 2002. aasta suvel Tallinna Kunstihoones toimunud isiknäitusele ”INTERNATIONAL”. Seekord vaadeldakse mõningaid v-tähega algavaid olulisi märksõnu, mis on eelduslikuks tingimuseks riigi ning maailmaorganismi ja/või üksikisiku funktsioneerimisel. Teostest moodustub V-park, omamoodi võimukoridoride vahel asetsev valmiste-eelne vaimukosutuse väljak.

Taustinformatsioon:
Erki Kasemets (s 1969) õppis EKA-s lavastuskunsti. Kunstnik on maalinud üle mitmesuguseid olmepakendeid: joogipurke, piima- ja mahlapakke jms ning tekitanud neist moodulpilte ja installatsioone; tegelenud nn isikliku ajaloo jäädvustamisega ja teinud sellest materjalist lähtuvaid teoseid; loonud kineetilisi objekte; korraldanud näitusi, mis nõuavad vaataja aktiivset osalemist; organiseerinud endaloodud ”žPolügoonteatri” etendusi; teinud performanceid; kujundanud lava ja kostüüme kutselistes teatrites, on kunstirühmituste ”žVedelik” ja ”žPEA” asutajaliige.
Eelmisel aastal hinnati E. Kasemetsa Konrad Mäe medaliga.

Riigikogu pressitalitus
15. jaanuar 2003

Lisainformatsioon:
Margit Liivoja, pressisekretär, tel 631 6353

Tagasiside