Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Tänasest jõuab lugejateni parlamentaarse ajakirja Riigikogu Toimetised (RITO) 7. number. Uues numbris on artikleid enam kui 30 autorilt ning töid 3 kunstnikult.

Humanitaarinstituudi professori Rein Raua sulest on lugeda essee poliitika keelte kohta. Ulatuslikult leiab numbris käsitlemist Euroopa Liidu teema, kirjutajateks Riigikogu liikmed Marko Mihkelson ja Toomas Hendrik Ilves, välisministeeriumi asekantsler Alar Streimann, Tartu Ülikooli juuraprofessor Raul Narits ja Riigikogu Euroopa asjade komisjoni nõunik Olev Aarma. Koalitsioonileppe teemal võtavad sõna Riigikogu liikmed Rain Rosimannus, Janno Reiljan, Katrin Saks ja Küllo Arjakas. Valitsuste stabiilsusest on lugeda Potsdami Ülikoolu doktorandi Olaf Dahlmanni kirjutises. Valimiskäitumisest annavad ülevaate politoloogid Rein Toomla ja Marti Taru ning kohaliku poliitika erakonnastumisest Anu Toots. Eesti naistest võimu juures räägib Tiina Raitviiri kaastöö. Tartu Ülikooli majandusprofessor Olev Raju analüüsib Riigikogu rolli riigieelarvete kujundamisel ning Epp Kallaste ja Kaia Philips kirjutavad tööjõu vabast liikumisest. Parlamentide teabe- ja analüüsiteenistuste teemal võtavad sõna Riigikogu Kantselei nõunik Aare Kasemets ja USA Kongressi uurimisteenistuse spetsialist William H. Robinson. Lugeda on veel eesti poliitilisest eliidist, seaduste ettevalmistustöödest ja riigihangetest. Ülevaate saab IX Riigikogu seadusloomest. VII Riigikogu liikmed aga meenutavad esimese taasiseseisvunud Riigikogu tööd.

RITO 7 tiraaž on 800 eksemplari. Kaks korda aastas ilmuva ajakirja peatoimetaja on Riigikogu pressitalituse juhataja Aivar Jarne. Põhitiraaž jagatakse raamatukogude, uurimis- ja õppeastutuste ning riigiasutuste vahel.

Uut numbrit on alates juulist võimalik lugeda ka elektrooniliselt aadressil: https://www.riigikogu.ee/rva/toimetised.

 

Tagasiside