Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Riigikogu esimees Ene Ergma avas täna Riigikogu hoone II korruse koridoris rändnäituse "101 poliitilist karikatuuri 2003.a."

Karikatuurid olid valitud suuremate Eesti päevalehtede arvamuslehekülgedel ilmunud pildikoomikast. ”Tänavu valiti poliitilisi karikatuure 1500 naljapildi seast, loodame, et järgmisel aastal on neid juba 2000 või veelgi rohkem,” tunnustas Ene Ergma näituse avamisel karikaturistide tööd. Konkursi idee autor ja läbiviija Aare Kasemets tunnistas omalt poolt, et: ”Karikatuuride näitus Eesti poliitilise elu keskuses on igati tervitatav, sest naeruteraapia kulub tõsises töökeskkonnas igal juhul ära.”

101. aasta parimat karikatuuri valisid vabatahtlikest ja poliitikutest koosnev žürii. Ühtlasi tegi žürii kindlaks kui sageli on poliitikud karikatuurikünnist ületanud. Näituse avamisel anti välja auhind kolmele kõige enam kujutatud poliitikule. 2003. aastal enim karikeeritud ja ära tuntud riigimeheks osutus peaminister Juhan Parts 55 korraga, Edgar Savisaar oli karikatuuridel kujutatud 39 korral, Arnold Rüütlist oli tehtud 29 karikatuuri.

Ürituse moto on läbi aastate olnud Tartu Ülikooli endise kirjandusõppejõu Harald Peebu mõte: ” Huumor öeldakse olevat väga demokraatlik. Naerma sundida ei saa. Naeru ära keeleta ka mitte." Tänavu valiti parimaid poliitilisi karikatuure kolmandat korda, vaatluse all olid ajalehtede Postimees, Päevaleht, SL Õhtuleht, Estonija, Eesti Ekspress, Äripäev ja Maaleht.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside