Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Homme kell 13 algab Riigikogu Valges saalis ülemaailmsele füüsika-aastale pühendatud teadusteatri etendus. Tervitussõnavõtuga esineb Riigikogu esimees, astrofüüsik Ene Ergma.

Tema kinnitusel pole üritus mõeldud vaid kohaletulevatele lastele: ”žMeid iga päev ümbritsev maailm pole kogu aeg selline olnud, vaid kogu kõrgtehnoloogia lähtub füüsikast. Teadus aitab maailma paremini mõista.”

Ergma sõnul kannab tarkusepäeval noorte kutsumine Riigikokku sõnumit ka parlamendile ja avalikkusele. ”žVäga oluline on noortes huvi äratamine, kuid oluline on ka praktiliste võimaluste parandamine koolitundides ning Eesti teadusasutuste võimekus uusi saladusi avastada. Ühte ei saa teha teiseta,” viitab Ergma riigi haridus- ja teaduspoliitika kitsaskohtadele.

Valges saalis räägivad teaduse huvitavaks ja teevad eksperimente Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli   füüsikatudengid. Kell 15 esinetakse huvilistele Lossi platsil peatuva teadusbussi Suur Vanker ees- ja sees. Koostöös Riigikogu Kantseleiga korraldab üritust Eesti Füüsika Selts.

Riigikogu pressitalitus

Tagasiside