Riigikogu
Riigikogu
Jäta navigatsioon vahele

Riigikogu

Kell 10 – täiskogu istung

Kolmas lugemine – 1 eelnõu:

Valitsuse algatatud pakendiseaduse muutmise seaduse eelnõuga (358 SE) võetakse Eesti õigusesse üle nn kilekottide kasutamist piirav direktiiv, millega soovitakse 2019. aasta lõpuks vähendada õhukeste kilekottide kasutamist 90 kilekotini inimese kohta aastas. 2025. aasta lõpuks soovitakse sama number tuua 40-ni. Direktiivi ülevõtmise tähtaeg oli eelmise aasta 27. novembril.

Seaduse jõustumisel tuleb poodides ostjatele pakkuda kilekottide kõrval ka teisi pakendamise võimalusi, mida juba ka tehakse. Näiteks pakutakse paber-, riide- ja võrkkotte, ka korduvkasutatavaid plastikkotte.

Alates 2019. aastast keelatakse poodides suuremate kilekottide tasuta jagamine, näiteks puudutab see müügikampaaniate ajal ostude jaoks massiliselt jagatavaid kilekotte. Kehtima jääb erand, mille järgi tohib kasutada väiksemaid õhukesi kilekotte lahtise toidukauba esmaseks pakendamiseks, näiteks liha või köögiviljade ostmisel või hügieeni otstarbel kilepakendis piima ostmisel.

Esimene lugemine – 1 eelnõu:

Majanduskomisjoni algatatud raudteeseaduse ja ühistranspordiseaduse muutmise seaduse eelnõu (398 SE). Raudteeseaduse muutmine on tingitud vajadusest täpsustada Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi “Ühenduse raudteesüsteemis vedurite ja ronge juhtivate vedurijuhtide sertifitseerimise kohta” ja Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiivi, millega luuakse ühtne Euroopa raudteepiirkond, ülevõtvaid sätteid. Sätete mittekohesele ülevõtmisele on juhtinud tähelepanu Euroopa Komisjon. Olemuslikult on muudatused erilise mõjuta ega eelda senise käitumise muutmist. Ühistranspordiseaduses rakendatakse Euroopa Parlamendi ja nõukogu vastavat määrust, mis käsitleb bussisõitjate õigusi.

Kell 14 – komisjonide istungid

kultuurikomisjoni ja sotsiaalkomisjoni ühisistung – hariduslike erivajadustega õpilaste õppekorraldus ja sidusus sotsiaalsüsteemiga, kutsutud haridus- ja teadusminister Mailis Reps, sotsiaalministeeriumi ja Eesti Puuetega Inimeste Koja esindajad (ruum L241);

maaelukomisjonis – kohalik toit, kutsutud maaeluministeeriumi kaubanduse ja põllumajandussaadusi töötleva tööstuse osakonna esindajad;

majanduskomisjonis – alkoholiseaduse ja reklaamiseaduse muutmise seaduse eelnõu (381 SE) arutelu huvigruppidega (ruum L332);

põhiseaduskomisjonis kell 13: kohaliku demokraatia toetamise seaduse eelnõu (388 SE), kutsutud Vabaerakonna fraktsiooni ja justiitsministeeriumi esindaja; Riigikohtule arvamuse andmine Riigikogu valimise seaduse § 51 osas, mis käsitleb kandidaadi sõiduautol reklaami keelamist;

rahanduskomisjonis – alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse ning tubakaseaduse muutmise seaduse eelnõu (380 SE) (ruum L262);

riigikaitsekomisjonis – Eesti seisukohad Euroopa Komisjoni teatise Euroopa kaitsealane tegevuskava kohta, kutsutud kaitseministeeriumi esindaja;

väliskomisjonis – ülevaade arengutest Ukrainas, kutsutud Eesti suursaadik Ukrainas Gert Antsu (videokonverents);

õiguskomisjonis – kell 13: töölepingu seaduse ja teiste seaduste muutmise seaduse eelnõu (356 SE), kutsutud sotsiaalministeeriumi esindajad.

Sündmused

Kell 10.30 – Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas osaleb Briti saatkonna korraldatud diskussioonil finantsturgude ja FinTech teemadel (Lift99).

Kell 12 – väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson kohtub Gruusia rahvusliku julgeolekunõuniku David Rakviashviliga (ruum L251).

Kell 13 – Euroopa Liidu asjade komisjoni esimees Toomas Vitsut kohtub Hispaania suursaadiku Teresa Orjales Vidaliga.

Kell 16 – majanduskomisjoni esimees Aivar Kokk kohtub TEN-T Põhjamere ja Balti põhivõrgustiku koridori Euroopa koordinaatori Catherine Trautmanniga Rail Balticu teemadel.

Välislähetused

16. – 22. märts
Riigikogu liige Deniss Boroditš osaleb Aafrika koostööfoorumil Crans Montana Forum Marokos.

19. – 22. märts
Riigikogu esimees Eiki Nestor osaleb Põhjamaade ja Balti riikide (NB8) spiikrite kohtumisel Gruusias.

20. – 21. märts
Riigikogu liige Anne Sulling on kohtumisel digitaalse agentuuri poliitikakomiteega (Comité d’orientation de l’Agence du Numérique) Pariisis, et tutvustada Eesti digiarenguid.

20. – 22. märts
Riigikaitsekomisjoni esimees Hannes Hanso teeb lõpukõne küberturvalisuse teemal sümpoosionil Risks from a European Perspective Londonis.

20. – 25. märts
Riigikogu liige Kalle Palling osaleb “Future Leaders” programmis Pariisis, Prantsusmaal.

Riigikogu pressiteenistus
Marie Kukk
631 6456; 58 213 309
[email protected]
Päringud: [email protected]

Tagasiside